Gdzie jestesmy

Klasztor w Bassano Romano znajduje sie 40 km. przed Rzymem, w pół drogi miedzy Rzymem a miastem papieży Viterbo, na przepięknym, otulonym zielenią wzgórzu, pomiędzy łańcuchem górskim "Cimini" i wzgórzami powulkanicznymi podrzymskich miasteczek takich jak Bracciano, Nepi, Viterbo, Sutri, Ronciglione, Monterosi. Mozna tu łatwo dojechać starożytna Cassią, droga rzymskich cesarzy, którzy tędy właśnie udawali się na północ Włoch. 

01030 Bassano Romano VT


01030 Bassano Romano VT


Mozna tu łatwo dojechać z Rzymu:
własnymi środkami lokomocji:
z rzymskiej obwodnicy GRA wyjazdem nr.5 w kierunku Viterbo, Cassia Vejentana, Cassia BIS (ok.40 minut od Vatykanu)
z autostrady A1 Mediolan - Neapol zjazdem w Orte, potem w kierunku Viterbo, Rzym, do Capranica a stamtąd w kierunku Stacji kolejowej Capranica-Sutri do Bassano Romano (ok 50 minut drogą szybkiego ruchu)

środkami komunikacji publicznej
pociągiem linia szybkiej komunikacji podmiejskiej z Roma Ostiense - Viterbo, przez Roma San Pietro, Cesano, Bracciano do Capranica (pociąg co godzinę)
autobusem z dworca Roma Saxa Rubra, nieopodal studiów włoskiej telewizji RAI w kierunku Viterbo, Monterosi do Bassano Romano.

Wiele osób a nawet grup przyjeżdża do Włoch tanimi liniami lotniczymi Wizzair czy Ryanair. Mamy możliwość zorganizowania transportu dla nich i tych, którzy nie dysponują własnym samochodem na przykład z Lotniska Rzym Fiumicino (ok.80km) czy Ciampino (ok.70km) lub ze stacji kolejowej w Capranica (6km), a także do Rzymu czy po Włoszech.
Podstrony (1): wokół nas
Comments